pátek 26. října 2012

Počasí a toaletynaše ulice
Po prvním týdnu toho ještě není tolik, co psát, ale o základních tématech jako je počasí a toalety se dá mluvit vždycky.

Vancouver je krásné město. Hory na jedné straně, oceán na druhé a ulice jsou teď na podzim lemované stromy s listy všech barev. Škoda jen, že to většinou nevidíte přes mlhu, déšť nebo množství vrstev oblečení, které máte na sobě. Podzim tady asi nebude žádná romantika, takže nezbývá než nahodit gumáky, pláštěnku a splynout s davem.

Nedá se ale popřít, že když se vyjasní a můžete se konečně podívat na všechny ty barevné stromy, v jejichž pozadí se vypínají zasněžené hory Coast Mountains se známým lyžařským střediskem Whistler, stojí to za to.

naše okolíDalším důležitým poznatkem je podoba místních záchodových mís. Tvarem se od našich českých/evropských neliší, ale množstvím vody ano. V našich kotlinách bychom již volali instalatéra kvůli ucpanému záchodu, ale tady je toaleta zaplněná vodou víc než z poloviny standardní. Mohlo by se zdát, že vysoká poloha vody by mohla také způsobit vysoké odrazové reakce objektů padajících do vody, ale překvapivě tomu tak není.

Žádné komentáře:

Okomentovat