úterý 20. května 2014

Turistická výzva! Část první


Květen byl pro nás vcelku nabitý. Nejen, že vrcholily přípravy na příjezd mámy, ale zároveň jsme všechny víkendy trávili po muzeích, galeriích, rozhlednách, zahradách a tomu podobnému. Konala se totiž tzv. Turistická výzva 2014. Je to akce, která tady probíhá již 14. rokem a je organizována místními asociacemi turismu, hotelů a atrakcí. 

Květen se stává měsícem, kdy mají všichni zaměstnanci či dobrovolníci, co pracují pro některou z turistických či kulturních institucí vstup zdarma do všech možných míst. Cílem akce je umožnit "Venkúvřanům" -to to tahá za uši, ale anglická verze není o moc lepší. ;)- , aby se na všechna místa podívali, užili si to a pak byli znalými ambasadory vlastního města pro své přátele a nebo turisty, se kterými pracují.


Myšlenka za tím je tedy pěkná a samotná náplň je zábavná a soutěživá, což je ideální kombinace. Tady jsou pravidla. Vstupy jsou zdarma pro vás a jednoho hosta, takže se může postupně prostřídat celá rodina. Máte k ruce speciální "turistický pas" se seznamem všech míst, která můžete navštívit a hotelů, kde získáte různé slevy.

Za každou návštěvu určité atrakce dostanete razítko. Není to ale zadarmo, musíte odpovědět na několik otázek týkajících se dané atrakce, které dostanete při vstupu. Nejsou ale těžké, takže to je spíš příjemné zpestření. A tady začíná ta soutěživá část. Pokud navštívíte 15 míst, dostane za to vstup zdarma na všechny tato místa na celý rok. A k tomu můžete vyhrát různé ceny. Pokud dosáhnete na 25 razítek a víc, jsou vaše šance na výhru ještě vyšší. 


My jsme si to moc užili a já jsem o tom nadšeně vyprávěla snad úplně všem. A jedním z výsledků je, že tady můžu udělat takový menší popis toho, co stojí za vidění.

Místo: Vancouver Lookout
Co tam je: Jedná se o místní rozhlednu v srdci Downtown, ze které se na Vancouver můžete na město podívat z výšky 175 metrů ve 360 stupních, tedy kolem dokola. Nabízí se odtud moc hezký výhled na Downtown, Stanley Park, Grouse Mountains a dál. Vše je doplněno informacemi o městě a také tam nabízí prohlídky s průvodcem zdarma. Když je jasno, můžete vidět až do USA. Pokud byste chtěli výhled spojit s posezením u sklenky vína a něčeho dobrého, je možné navštívit restauraci, která se tady také nachází. Je ale dobré mít na paměti, že platíte nejen za jídlo, ale i za výhled, takže ceny tomu odpovídají.
Cena: 15.75 CAD (vstup na rozhlednu)
Web:
Vancouver Lookout
Top of VancouverMísto: Vancouver Art Gallery

Co tam je: Jedná se o pátou největší galerii umění v Kanadě, která má ve své sbírce okolo 10 000 uměleckých děl, včetně děl od významných umělců jako Marca Chagalla nebo místní malíčky Emily Carr. Galerie se nachází v krásně budově z roku 1905, která byla původně sídlem hlavního soudu. Galerie se sem přestěhovala v roce 1983. Všem, kterým je umění blízké, určitě doporučuji.
Cena: 20 CAD
Web:  
Vancouver Art Gallery
Místo: Stanley Park Horse-Drawm Tours
Co to je: Tato atrakce nabízí hodinovou projížďku na povozu taženém koňmi kolem Stanley Parku. V ceně je také průvodce, který vám bude vyprávět o historii parku i okolí. Projížďka má určitě svoje kouzlo a dozvíte se mnoho informací, zároveň ale patří k těm dražším kratochvílím. Pokud se vámtedy nechce nechce po parku jezdit koňmo, vydejte se po vlastních s průvodcem v ruce, tras je ve Stanly Parku nespočet.
Cena: 33 CAD
Web:
Stanley Park Horse-Drawn Tours 
Místo: Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden
Co to je: Tato zahrada má reprezentovat tradiční čínskou zahradu z dob dynastie Ming. Je to krásná klidná oáza uprostřed Chinatownu, zároveň je ale vcelku maličká. Pokud ji budete chtít navštívit, doporučuji se zúčastnit prohlídky s průvodcem (zdarma), protože tato zahrada je budována se skrytými význami téměř ve všem, ale bez průvodce se o nich nedozvíte. K této zahradě je připojená jiná zahrada podobného stylu, která je veřejně přístupná. To jen, kdybyste chtěli načerpat trochu toho klidu bez placení vstupného.
Cena: 14 CAD
Web:
Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden 
Místo: Science World
Co to je: Science World je muzeum vědy, které zahrnuje různá témata od fyziky po biologii a to velice hravou formou, kde si můžete spoustu věcí sami vyzkoušet. Jeho záměrem je vzdělávat hlavně malé školáky. Dospělí se tam toho ale taky hodně přiučí a hlavně je to opravdu zábava. Pro více informací můžete zapátrat v mých starších příspěvcích na blogu, kde jsem o tom psala. Zároveň to doporučuji spíš těm, kdo rozumí anglicky, je tam dost vysvětlujících textů.
Cena: 25 CAD
Web
Science WorldŽádné komentáře:

Okomentovat