pondělí 7. července 2014

Turistická výzva! Část druhá


A turistická jízda pokračuje. Docela jsem si to za poslední dva měsíce užila, protože první měsíc jsem běhala po všech možných atrakcích, abych získala razítka a další měsíc tady byla máma s Vlastou, takže jsem si to dala ještě jednou dokola. Už se v tom orientuju o něco líp, co si budeme povídat. A tak překládám další seznam míst, která tady můžete navštívit.

Místo: Bill Reid Gallery
Co tam je: Tato nevelká galerie uprostřed Downtown nabízí soubor děl místního umělce Billa Reida. Ten se věnoval šperkařství, sochařství a malbě. Zobrazení jednoho z jeho děl můžeme najít i na kanadské 20ti dolarovce. Jeho tvorba byla ovlivněna i jeho původem. Narodil se otci evropského původu (konkrétně to byl Američan se skotskými a německými kořeny) a matce z indiánského kmene Haida. Při své tvorbě se inspiroval v obou kulturách a to jak v obsahu svých děl, tak v použitých technikách. Tato galerie je příjemně malá, takže vám Billa Reida představí v plné kráse, ale nepřehltí. Některé jeho šperky bych si hned koupila, bohužel, pokud se vůbec prodávají, se pohybují v nedostupné cenové hladině. :)
Cena: 10 CAD
Web:
Bill Reid Gallery Místo: Vancouver Harbour Tour
Co tam je: Jedná se o okružní jízdu lodí po zátoce Burrard. Vyplouvá se ze srdce Vancouveru kousek od olympijské pochodně a během hodinové plavby s vypravěčem se můžete podívat na město z druhé strany. Uvidíte Stanley Park, panorama s mrakodrapy v Downtown nebo Severní část Vancouveru. Mimo jiné můžete zblízka obdivovat obrovské jeřáby a nákladní lodě, které neustále pracují v místních docích. Aby také ne. Vancouver je největším přístavem v Kanadě a čtvrtým nějvětším v Severní Americe. Za rok se tady odbaví okolo 102 milionů tun zboží. Projížďka je to moc příjemná, pro anglicky mluvící o to lepší, protože vám ke všemu něco řeknou.
Cena: 29.95 CAD
Web:
Vancouver Harbour TourMísto: Vancouver Aquarium
Co tam je: O akváriu jsem napsala jeden celý příspěvek, takže vám tady k němu připojuji odkaz, abyste ho nemuseli nikde složitě hledat. Není to nejlevnější atrakce, ale myslím, že stojí za to. Teď tam navíc došlo k největšímu rozšíření expozice v jejich historii, takže se bude na co těšit. Konkrétněji o tomto rozšíření napsat nemůžu, protože proběhl asi týden potom, co jsem tam naposledy byla. Jsem jednoduše klikař. ;)
Cena: 34 CAD
Web:
Vancouver Aquarium 
Můj článek:
Od velryb po medůzy 


Místo: Vancouver Police Museum
Co tam je: Místní policejní muzeum je nejstarší policejní muzem v Severní Americe a  mapuje historii policie ve Vancouveru od roku 1870 až do současnosti. Najdete tam nejen přehlídku uniforem, odznaků a fotografií, ale také zbraně, které používali jak policisté, tak zločinci. Je třeba dodat, že schopnost zločinců vyrobit si zbraň z víceméně čehokoli je obdivuhodná. Můžete tam také zhlédnout dokumentaci několika nevyřešených případů a vstoupit do pitevny, která na tomto místě reálně fungovala. Dokladem je mimo jiné průstřel v okně, kterým se pokusil jeden muž zastřelit patologa, aby nevyšla pravda najevo. Bohužel pro něj se netrefil, takže byl obžalován hned z dvojitého zločinu. A kdo by chtěl blíže nahlédnout  do kriminálního prostředí 20. let, může se vydat s průvodcem na prohlídku okolních čtvrtí a dozvědet se něco o témné historii města. 
Cena:  12 CAD
Web
Vancouver Police MuseumMísto: VanDusen Botanical Garden 
Co tam je: Tato botanická zahrada je klidnou oázou uprostřed města. Sama jsem si to vyzkoušela, když jsem tam strávila půl roku jako dobrovolník a i teď se tam často vracím. Na rozloze 22 hektarů můžete nalézt přes 250 tisíc rostlin z celého světa. Všechny druhy rostlin tam jsou popsané, takže se tam můžete buď něco přiučit nebo se jen procházet a pozorovat ptáky a květiny. A klidných a krásných koutů k relaxaci je tady nespočet.
Cena: 10,75 CAD
Web:
 VanDusen Botanical Garden
Místo: Vancouver Maritime Museum 
Co tam je:  Vzhledem k tomu, že Vancouver leží na pobřeží oceánu, je skoro povinností jít se podívat do námořního muzea. Asi největší atrakcí je prohlídka lodě St. Roch, což byla průkumná loď používaná jízdní policií na kontrolu arktických oblastí Kanady, kam nebyl snadný přístup. Jedná se o původní loď, která byla po skončení své služby opravena a vystavena pro účely muzea. Můžete si ji prolézt skoro od shora až dolů a je to docela zážitek nejen pro děti. Dále v muzeu najdete nesčetné množství modelů lodí, pirátskou sekci a průběžně se tam střídají dočasné výstavy. Ta současná se věnuje historii dámských plavek.
Cena: 11 CAD
Web
Vancouver Maritime Museum 
Žádné komentáře:

Okomentovat