Tento týden je tu opět druh ovoce, které ale ovoce , jak ho většinou známe, nepřipomíná ani tvarem ani chutí. Nutno dodat, že svoje přízvisko hořký nemá jen tak pro nic za nic. Před lety jsem si ho koupila ze zvědavosti v čínské čtvrti v Paříži a snažila se ho jíst za syrova. Chutnal nepoživatelně. Tentokrát už jsme si ho upravili správným způsobem, ale jeho poživatelnost zůstává stále sporná.
Čínská odrůda hořkého melounu - koupíte ho tady snad v každém bchodě s ovocem a zeleninou, nepřestává mě to fascinovat. |
Většinou melounu je vyplněna dužinou s peckami. |
zralý hořký meloun |
Podle dostupných údajů má tento druh ovoce mnoho léčivých účinků a na japonském ostrově Okinawa, kde je velmi populární, rádi tvrdí, že je příčinou jejich dlouhověkosti. Pro svoji hořkost se také používá místo chmelu v některých čínských a okinawských pivech. Nejčastěji se ale dává do polévek, stir fry nebo curry. Oblíbený je i nadívaný hořký meloun, který jsme si připravili i my.
takhle jsme ho koupili |
meloun byl nadívaný směsí vepřového, nudlí, hub a koření |
No není k nakousnutí! |
Děkuji za podrobný popis. Bydlíme v Japonsku a tuhle laskominu v krámě obcházím už asi rok. Myslím, že ještě chvíli obcházet budu. .-)
OdpovědětVymazatJsem ráda, že jsem vám to mohla trochu přiblížit. Abych ale hořkému melounu úplně nekřivdila, měla jsem ho pak ještě jednou v čínské restauraci spolu s hovězím a to zase nebylo tak špatné. Jakmile je v jídle meloun zastoupen jen v menší míře a převažují jiné ingredience, dá se to. :)
Vymazat